حجاب: فواید و ضررها

ارزیابی حجاب

رضایت خدا را در پی دارد زیرا حجاب اجرای آیه 31 سوره نور و برخی آیات دیگر الهی است.

رضایت رسول خدا (ص)، ائمه هدی (ع) و فاطمه زهرا(س) را در پی دارد زیرا اجرای دستور خدا همواره مورد عنایت و تأکید معصومین علیهم السلام بوده است.

رضایت شهدا و مادران شهدا را در پی دارد زیرا شهدا و مادران شهدا همواره بر اجرای حجاب تأکید داشته اند.

رضایت علمای دین را در پی دارد زیرا اجرای دستور خدا همواره مورد عنایت و تأکید  علمای دین بوده است.

رضایت والدین متدین و اقوام مذهبی را در پی دارد زیرا والدین متدین و اقوام مذهبی همواره بر اجرای حجاب تأکید داشته اند.

رضایت مجریان قانون را در پی دارد زیرا زیرا طبق قوانین کشور رعایت حجاب اسلامی الزامی است.

رضایت اساتید و معلمان مذهبی را در پی دارد زیرا اجرای دستور خدا همواره مورد عنایت و تأکید  اساتید و معلمان مذهبی بوده است.

خشم منافقین، لاتها و افراد بیماردل را در پی دارد زیرا یک وسیله هوسرانی برایشان محدود می شود.

خشم دشمنان دین از شیطان بزرگ تا شیاطین انسان نما را در پی دارد زیرا دشمنان دین همواره با اجرای فرامین خدا مخالف بوده اند.

خشم هوای نفس         را دشمن ترین دشمنان تو هوای نفس تست.

امنیت بیشتر را در پی دارد زیرا حجاب مصونیت است نه محدودیت

کمک به فروپاشی خانواده ها را در پی ندارد زیرا مردان متأهل با دیدن زنان جوان بد حجاب به فکر ازدواج مجدد می افتند.

کمک به افزایش ازدواج را در پی دارد زیرا مردان مجرد از راه ارتباط با زنان بدحجاب نیازشان تأمین می شود و کمتر احساس نیاز به ازدواج پیدا می کنند.

کمک به افزایش طلاق را در پی ندارد زیرا ازدواج با افراد بد حجاب اغلب با علاقه شدید قبل از ازدواج همراه است. این علاقه شدید، مانع از تشخیص معایب فرد توسط خواستگار می شود. پس از ازدواج، با رو شدن معایب فرد، احتمال ناسازگاری و طلاق بالا می رود.

کمک به بالا رفتن سن ازدواج و گرانتر و  دشوارتر شدن آن         را در پی ندارد زیرا ازدواج با افراد بد حجاب اغلب با علاقه شدید قبل از ازدواج همراه است. این علاقه شدید، سبب قبول شرایط دشوار و پر هزینه توسط خواستگار می شود.

کمک به فساد و ناامنی را در پی ندارد زیرا بدحجابی، توقعات زن را بالاتر می برد، شرایط ازدواج را دشوارتر می سازد و سن ازدواج را افزایش می دهد. در چنین شرایطی، همه جوانان نیازمند ازدواج نمی توانند عفت خود را حفظ کنند.

کمک به یافتن شغل در اماکن مشکوک را در پی ندارد زیرا          بدحجاب، هواهای نفسانی برخی کارفرمایان هوسران را تا اندازه ای تأمین می کند.

کمک به یافتن شغل در اماکن سالم را در پی دارد زیرا برای استخدام در مشاغل دولتی و مؤسسات مذهبی رعایت حجاب الزامی است.

احتمال اعتیاد به مکالمه تلفنی خاص با نامحرمان را در پی ندارد زیرا ربط چندانی به حجاب ظاهری ندارد. مکالمه تلفنی خاص با نامحرمان، در صورت تکرار برای دختران اعتیاد آور است. از جمله دلایل برخی از طلاقها، دشواری ترک چنین اعتیادی برای برخی خانمها می باشد.

کمک به سلامت پوست را در پی دارد زیرا امروزه با افزایش لوازم آرایش تقلبی، پوست اغلب دختران بدحجاب آسیب زیادی می بیند که اگر در جایی مانند دانشگاه آرایش نکنند خود را نشان می دهد.

تحریک نگاههای حرام را در پی ندارد زیرا بد حجاب زیباییهای بدن خود را در معرض نگاههای حرام قرار می دهد.

تحریک متلک گویی را در پی ندارد زیرا  این بدحجاب است که نگاههای حرام را تحریک می کند.

افزایش احتمال ازدواج را در پی دارد زیرا اغلب جوانان دوست دارند با دختری عفیف و با حجاب ازدواج کنند.

کاهش درصد مزاحمت را در پی دارد زیرا بدحجابی از نظر بیماردلان به معنای اجازه ایجاد مزاحمت است.

افزایش کار کلانتریها را در پی ندارد زیرا با افزایش مزاحمت بیماردلان، درگیریها و مسائلی پیش می آید که کار کلانتریها را افزایش می دهد.

نگاهی به آیات حجاب در قرآن مجید:

و به زنان با ایمان بگو: «دیدگان خود را [از هر نامحرمى‏] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که [طبعاً] از آن پیداست. و باید روسرى خود را بر گردنِ خویش [فرو] اندازند، و زیورهایشان را جز براى شوهرانشان یا پدرانشان یا پدران شوهرانشان یا پسرانشان یا پسران شوهرانشان یا برادرانشان یا پسران برادرانشان یا پسران خواهرانشان یا زنان [همکیش‏] خود یا کنیزانشان یا خدمتکاران مرد که [از زن‏] بى‏نیازند یا کودکانى که بر عورتهاى زنان وقوف حاصل نکرده‏اند، آشکار نکنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمین‏] نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد. اى مؤمنان، همگى [از مرد و زن‏] به درگاه خدا توبه کنید، امید که رستگار شوید. (نور: 31)

اى همسران پیامبر! شما همچون یکى از آنان معمولى نیستید اگر تقوا پیشه کنید پس به گونه‏اى هوس‏انگیز سخن نگویید که بیماردلان در شما طمع کنند، و سخن شایسته بگویید! (احزاب: 32)

اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [روسرى‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار براى اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا کنون خطا و کوتاهى از آنها سر زده توبه کنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است. (احزاب: 59)

/ 2 نظر / 387 بازدید
ایرانی

کمک به فروپاشی خانواده ها را در پی ندارد زیرا مردان متأهل با دیدن زنان جوان بد حجاب به فکر ازدواج مجدد می افتند!!!!! استاد همه خوبند ولی نه برای هر کاری شما بی خیال دفاع شو

آذر

ممنون مطلب خوبی بود بااجازه تون برای تحقیقم ازش استفاده کردم