در دفاع از امام حسین علیه السلام

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مشتی خاک نوشته است:

«...پدر همین مختار که 20 میلیارد صرف اسطوره سازیش کرده اید، دوشادوش علی و عمر به تجاوز و کشورگشایی در ایران پرداخت، ... ندیدی چه ... این نوحه گران امام حسینتان که ...، هر کدام باندی ساخته اند و کار اقتصادی می کنند؟ »

با این که مطلب بالا در نقد از نوشته فرد دیگری است اما چند تذکر می تواند مفید باشد.

1.      پدر مختار از فرماندهان سپاه اسلام در نبرد جسر (پل) بوده است. در این عملیات، سپاه ایران از فیل استفاده کرد. پدر مختار با شمشیر به یک فیل حمله کرد اما فیل او را شهید کرد. در این عملیات برادر مختار هم شهید شد. در ضمن، این عملیات تنها نبرد سپاه اسلام با ایرانیان بوده است که سپاه ایران پیروز شد. با این حال، بیشترین دوستان مختار از بین ایرانیان بوده است که در انتقام خون امام حسین علیه السلام از آنان استفاده کرد.

 1. این که چه کسانی به ایران حمله کردند و نیت آنها چه بوده است. آیا برای ترویج دین خدا بود یا برای امور دیگری، از عهده ما خارج است. ما که نمی توانیم نیت افراد را آن هم پس از 1400 سال بخوانیم! بنده به عنوان کسی که اعتقاداتم را با تحقیق انتخاب کرده ام، از کسانی که در عمل اسلام حقیقی را در ایران رواج دادند تشکر می کنم. از آنها ممنونم که ما را به راه خداپرستی رهنمون شدند و ما را با انسانهای بسیار بزرگی همچون امیر المؤمنین علی (ع)  و حسین بن علی علیه السلام آشنا ساختند.
 2. مداحانی که بنده از نزدیک می شناسم هیچ یک چنان نیستند که شما می گویید اما یک سئوال، آیا کار حلال اقتصادی جرم است؟ آیا همراهی با جمعی از دوستان نزدیک جرم است؟ مگر شما فردی منزوی هستید و هسته ای از دوستان نزدیک ندارید و یا مگر شما کار اقتصادی نمی کنید.؟ راستی را که انصاف چیز خوبی است.
 3. نوشته اید: «خدمت آقای تحت عنوان لطفعلی لطیفی که گفتید: "این در حالی است که امام حسین علیه السلام برای دفاع از دین خدا به پا خاست و با همه توان و هستی خود به قیام مظلومانه ای را رقم زد تا دین خدا اجرا شود و از حقوق ستمدیدگان دفاع گردد راستی را که انصاف هم خوب چیزی است. "چرا این قدر کتاب تعلیمات دینی دوم راهنمایی تان را دوره می کنید؟ برای دین خدا بود که قیام کرد یا به خاطر اینکه معاویه آن ماده پیمان "جانشین تعیین نکردن پس از خود" را شکسته بود.»
 4. عبارت تحت عنوان اضافی است. بنده با اسم حقیقی و با تصویر واقعی نظراتم را می نویسم.
 5. تعلیمات دینی سال دوم راهنمایی را سال 58 خوانده ام و اکنون 31 سال از آن زمان می گذرد. در این مدت، چند مقاله مرتبط با عاشورا نوشته ام که اگر بخواهید بخوانید با جست و جو در اینترنت شاید برخی از آنها بدست آیند.
 6. امام حسین علیه السلام برای خدا قیام کرد اما آن نقض عهد هم عذر موجهی از نظر حقوقی برای این قیام بود.
 7. اگر حرکت امام حسین علیه السلام را جنگ قدرت معنا کنید آنگاه باید به چند پرسش پاسخ دهید: در جنگ قدرت آدمی باید احتمال معقولی برای پیروزی بدهد. آیا ایشان با 57 سال سن درک نمی کرد که با 72 یار که یکی علی اصغر شش ماهه و یکی قاسم 13 ساله و دیگری حبیب بن مظاهر پیرمرد حدودا 90 ساله بوده است نمی توان بر سپاه چند هزار نفری دشمن پیروز شد؟ حتی اگر کوفیان بی وفایی نمی کردند و به ایشان می پیوستند آیا ایشان درک نمی کرد که با سپاهیان یک شهر نمی توان با خلیفه ای رو به رو شد که بر کل خاورمیانه و شمال آفریقا مسلط است؟ اخلاص نادیدنی است اما وقتی به عاشورا می رسد استثنا می پذیرد و قابل دیدن می شود.
 8. این چه جنگ قدرتی است که امام حسین علیه السلام در شب عاشورا به یاران با وفایش می فرماید بیعت خودم را از سر شما برداشتم. هدف عمده دشمن من هستم. شما از تاریکی شب استفاده کنید و جان خود را نجات دهید. هر چند برخی از این فرصت برای فرار استفاده می کنند اما عده ای از جان گذشته می مانند و امام خود را تنها نمی گذارند.
 9. حضرت ابوالفضل علیه السلام و سه برادرش از ام البنین، با پیکی از جانب شمر مواجه می شوند که به آنها می گوید چون مادر شما از قبیله ماست می خواهم به شما امان بدهم. می توانید هر جا که می خواهید بروید. اما آنان آگاهانه در کنار برادر خود می مانند و شهادت را پذیرا می شوند.
 10. جون غلام امام حسین علیه السلام است. امام او را آزاد می کند و به او اجازه می دهد تا در فرصت تاریکی شب عاشورا جان خود را نجات دهد اما او هم آگاهانه در کنار امام خود می ماند و شهادت را پذیرا می شود.
 11. این چه جنگ قدرتی است که وقتی زهیر در روز چهارم محرم به امام حسین علیه السلام پیشنهاد می کند تا سپاه اصلی دشمن نیامده است جنگ را شروع کنیم، امام می فرماید دوست ندارم من شروع کننده باشم.
 12. سرانجام این چه جنگ قدرتی است که میلیونها شیعه و غیر شیعه از کرامات و معجزات این خاندان گرامی برخوردار شده اند. از قبر آن بزرگوران گرفته تا هیئت های عزاداری! از مردم زنجان که یک هیئت دویست هزار نفری دارند بپرسید تا از معجزاتی که مردم از این هیئت دیده اند برایتان تعریف کنند.
 13. اگر دعای عرفه را با دقت در معانی آن بخوانید درک می کنید که امام حسین علیه السلام چقدر عارف بزرگی بوده است و چنین سئوالاتی برایتان پیش نخواهد آمد.

 

/ 0 نظر / 36 بازدید