نقد یک سفسطه

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نویسندگان سایت جعلی

خدای بزرگ را سپاسگزارم که به این بنده کوچک خود توفیق داد تا با خواندن سوره های قلابی شما، سطح ایمانم به قران مجید افزایش یابد.من عربی میدانم و لذت خواندن قران به زبان اصلی را بارها درک کرده ام. خواندن سوره های جعلی شما وکارهایی امثال آن مانند یک هندوانه کال در مقابل طعم شیرین یک هندوانه رسیده و یا یک بادام تلخ در مقابل چندین بادام شیرین ذائقه مرا خراب می سازد.


جعلیات شما که سهل است حتی نهج البلاغه با همه عظمت هنری اش و درستی محتوایش در برابر عظمت قران زانو می زند.تلاش شما از این جهت برایم جالب بود که  عملا ناکامی چهارده قرن تلاش بشر و ادبای عرب برای آوردن مانندی برای قران مجید رااثبات می کرد.


با اینکه قرآن مجید به آیه تحدی نکرده است و حداقل تحدی را یک سوره دانسته است و با این که تحدی قرآن به ترجمه آن نیست و اولین نمونه کار شما فاقد هر دو شرط است قدری در خصوص همین مورد توضیح می دهم تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.


اصل آیه این است:


یا ایها الذین آمنوا قاتلوا الذین یلونکم من الکفار ولیجدوا فیکم غلظة و اعلموا ان الله مع المتقین (سوره شریفه توبه آیه123 ‍)


معنای آیه شریفه این است:


ای کسانی که ایمان آورده اید با کفاری که نزدیک شما هستند بجنگید.آنها باید در شما درشتی را بیابند و بدانید که خدا با پرهیز کاران است.


در ترجمه شما از آیه یک اشتباه وجود دارد و آن این است بجنگید را بکشید معنا کرده اید.سپس در دستکاری خود؛ بکشید را به نکشید و درشتی را به مهربانی تبدیل کرده اید و بعد پرسیده اید که آیا این انسانی تر و زیباتر نیست؟


***


در نگاه سطحی ممکن است بسیاری به شما حق دهند اما دقت بیشتر نکاتی را نشان میدهد که اعجاز قران را ثابت می کند:


1.سوره توبه در اواخر عمر شریف پیامبر اسلام(ص)نازل شده است .باید دانست که مسلمانان سیزده سال اول بعثت را به مدارا با کفار طی کردند.مهربانی کردند اما شکنجه دیدند و تمسخر شدند.اموال آنها مصادره شد و خودشان از مکه رانده شدند.این بود که خدای بزرگ به آنها اجازه جهاد داد.در دوران مدینه که ده سال طول کشید مسلمانان توانستند طی جنگ هایی که اکثر آنها را خود مشرکان ایجاد کرده بودندموفقیت های بزرگی کسب کنند.رفتار کافران در این جنگ ها طوری بود که به عنوان مثال در جنگ احد که تهاجم مشرکان به مدینه بود و به پیروزی ظاهری آنها هم انجامید شهدای احد مثله شدند و جگر حمزه عموی رسول خدا(ص)توسط هند از زنان برجسته مشرکین خورده شد.رفتار مومنان در این جنگ ها طوری بود که به عنوان مثال در جنگ احزاب که آن هم تهاجم انبوه کفار به مدینه بود علی ابن ابی طالب (ع)پس از پیروزی در نبرد تن به تن باعمرو بن عبدود قهرمان مشرکین و کشتن او از غنیمت گرفتن لباس گرانقیمت اوکه طبق رسوم آن زمان به فرد پیروز تعلق داشت خودداری کرد.این امر سبب شد که خواهر عمروبگوید برادرم توسط فرد کریمی کشته8 شده است و این امر از حجم اندوه من می کاهد.


2.سوره توبه نمایشگر خشم خداست و تنها سوره ایست که بدون بسم الله شروع می شود.اکنون که مسلمانان با آن همه رنج و تحمل آن همه ظلم کفار به جایی رسیده اندکه می توانند کفار نزدیک خود را با جهاد؛ مسلمان یا مطیع حکومت اسلامی نماینددرست نیست که بادوستی و مهربانی از هیبت حاصله استفاده نکنند و فضا را برای انواع دسیسه ها مهیا سازند.


3.برخی مفسران اعتقاد دارند در این مقطع توجه برخی مومنان به مسلمان کردن قدرت های بزرگ و دور دست زمان مانند ایران و روم معطوف شده بود.خدای بزرگ تذکر می دهد که از کفار نزدیک غافل نشوید .برخی گفته اندمنظور از کفار نزدیک کفاری هستند که همسایه کشور اسلامی هستند.جهاد با اینان اولویت دارد زیرا هم آسانتر است هم از دسیسه های احتمالی آنها پیشگیری می کند؛خصوصا در زمانی که مجاهدان مسلمان از سرزمین خود فاصله زیادی گرفته باشند.سرانجام اینکه مقتضای سیاست گام به گام هم همین است.اهداف بزرگ را بایدمرحله به مرحله پیش رفت.


4.برخی مفسران اعتقاد دارند منظور از کفار نزدیک منافقینی هستند که در درون جامعه اسلامی وجود دارند.منافقینی که ممکن بود کل زحمات مسلمانان را بر باد دهند.به نظر می رسد عملکرد دوران حکومت امام علی ابن ابی طالب (ع)را باید در راستای عمل به این آیه تحلیل کرد.


5.برخی مفسران اعتقاد دارند منظور از کفار نزدیک؛ هوا و هوس های نفسانی درونی انسان هاست که باید با آن جنگید و درشتی کرد.


***


اکنون اگر با توجه به شرایط زمان و مکان به مساله بنگریم می بینیم که اصل آیه زیباتر و انسانی تر است.خصوصا این که اسلام آمده است تا سعادت دو دنیای انسان ها را تدارک بیندو جهاد اسلامی در خدمت این هدف عالی است.


 

 

/ 1 نظر / 36 بازدید
امیر عباس عبدالعلی

سلام استاد وبلاگ شما رو دیدم. وبلاگ جالبیه. منتها اگر شما قصد دارید به طور منظم مطلب بنویسید چرا دومین ثبت نمی کنید و از یک طراحی استاندارد و حرفه ای استفاده نمی کنید ؟!! این هم آدرس وبلاگ منه که گفته بودم برای درس وصیت نامه امام آماده کرده بودم که متاسفانه فرصت نشد آدرسش رو به شما بدم و از شما در خواست کرده بودم به عنوان تحقیق درس اندیشه سیاسی امام خمینی اون رو ارائه بدم http://sahife-enghelab.persianblog.ir/