بسم الله الرحمن الرحیم

معنویت چیست؟ معنویت، عبور از ظواهر هستی به باطن دنیاست. معنویت، نگاهی ژرف به جهان پر رمز و راز است. معنویت، توحید محض است. عالم را محضر خدا دیدن، و در محضر او از معصیت پروا کردن است. معنویت، در گودال قتلگاه، الهی رضا برضاک گفتن است. معنویت، تسلیم محض در برابر خدا بودن است.


معنویت، عبارت است از پرستش حقیقت حاکم بر همه هستی، و نگاهی که مؤثری در وجود جز او نمی بیند. معنویت، یعنی خود را فراموش کردن و خدا را در پیش، حین و بعد از هر چیزی دیدن. معنویت، یعنی زیبا دیدن عالم هستی و به قول سعدی:
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست
عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست.
معنویت یعنی حسین وار در برابر ستمگران ایستادن و زینب وار، تسلیم خواست خدا بودن. معنویت یعنی همه هستی خود را در طبق اخلاص نهادن و تقدیم ذات بی همتای الهی نمودن. معنویت یعنی ابراهیم وار، سر عزیز ترین فرد خود را تقدیم دوست کردن. معنویت یعنی پیامبر وار، با خدا راز و نیاز کردن و علی وار در شب بحرانی به جای رسول الله خوابیدن. معنویت یعنی یک دنیا صفا و یکرنگی. معنویت یعنی خیرخواه همه انسان ها بودن و با همه خوبان عالم مهرورزیدن. معنویت یعنی نماز در تاریکی های شب و شجاعت در روشنایی روز. معنویت یعنی تعظیم در برابر خالق هستی و سجده در مقابل مهربانترین مهربانان!موضوعات مرتبط: معنویت

تاريخ : ۱۳۸٩/٩/۳٠ | ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : لطف علی لطیفی | نظرات ()